autor: Christian Duque

Gra w mediach społecznościowych jest taka, która regularnie się zmienia i tylko ci, którzy wyprzedzają, odniesie sukces. Mówiłem o ewolucji Tiktok przez ostatnie 24 miesiące, ponieważ widzieliśmy, jak chińska aplikacja odchodzi od bycia aplikacją dla nastolatków do bycia aplikacją konkurującą z Instagramem z dorosłymi. Chociaż jest już od sześciu lat, już daje Instagramowi (należącym do Facebooka) poważny bieg za pieniądze. L

W przeciwieństwie do Instagrama, Tiktok i Likee są aplikacjami, w których wpływowi mogą być częścią zespołów i zarabiać pieniądze, prowadząc na żywo. Chodzi o to, że jeśli wystąpi wystarczający wpływ na żywo, zatrzyma obserwujących w tej konkretnej aplikacji, nigdy nie wracając na Instagram, Facebook, a nawet YouTube.

Tiktok używa filmów na żywo, a także zaczął umożliwić pełną długość filmów. Jeśli chodzi o cenzurę, można by pomyśleć, że aplikacja oparta na komunistycznych Chinach miałaby drakońskie granice mowy, ale w przeciwieństwie do aplikacji takich jak Twitter, które do niedawna zakazały ludziom różnych opinii politycznych, jedynymi uchwytami Tiktok są nagość i nadmierna przemoc. Poza tym wszystko idzie. Co więcej, nawet w przypadku obszarów, z którymi ma chwyt, linie są dość rozmyte.

Właśnie dlatego wiele osób, które używają na rynku IG, o wiele bardziej na Tiktok niż w firmach macierzystych Instagram i Facebook. Faktem jest, że Tiktok dostarcza znacznie większy potencjał zarobkowy, biorąc pod uwagę to, jak jest nowy i ile aplikacji potrzebuje wpływowych osób, aby mieć szansę na walkę z rywalizującymi aplikacjami, które były już w pobliżu, a także mają potężnych sponsorów, takich jak Google i Facebook odpowiednio.

Z wyjątkiem tam naprawdę nie ma wielu sposobów wpływu na Instagrama, aby zarabiać na swoich obserwacjach. Google ma opcję monetyzacji z YouTube, ale nie jest to coś, co Facebook naprawdę przyjął, ponieważ Facebook osiągnął dominację podczas upadku MySpace. Ta dominacja nigdy tak naprawdę nie została zakwestionowana. Facebook pozostaje niezbędnym dla przyjaciół i rodziny, a IG jest goto marketingu społecznościowego. Gdy IG stał się częścią portfela, upewnił się, że Facebook nigdy nie będzie musiał konkurować w sferze mediów społecznościowych.

Twitter jest dziś dużą zmienną. Chociaż wielu wpływowych fitness utrzymuje tam konto, bardzo niewiele postów konsekwentnie. Jeśli chodzi o fitness, Twitter nie żyje w Vine od około 5-10 lat. Ludzie tacy jak Phil Heath, Kai Greene i Ronnie Coleman mają konta na Twitterze i nikt nigdy nie widzi Triple Digit Retweets, Cytaty lub Komentarzy, mimo że mają setki tysięcy kibiców. Jeśli Elon Musk kiedykolwiek podjął się, gdzie wpływowi mogliby dotrzeć do wszystkich swoich obserwujących, które mogą być zmieniające Olympique Lyonnais Koszulka grę dla tej aplikacji.

Reach jest podstawowym problemem i wydaje się, że wszystkie aplikacje w mediach społecznościowych grają w gry, gdy odnosi się do tego, jak wielu obserwujących wpływowych może się komunikować. Dzieje się tak, gdy dotyczy to Instagrama, Twittera, Facebooka i YouTube; Wygląda jednak na to, że Tiktok nie bawi się irracjonalnymi algorytmami, które sabotują wpływowych, reklamodawców i/lub tworzą przeszkody dla użytkowników próbujących znaleźć swoje ulubione strony.

Według moich szacunków Tiktok jest najczęściej aplikacją Barebones, ale jednocześnie używa ciągłych aktualizacji i bezpłatnych narzędzi do rozwoju. Użytkownicy mogą znacznie łatwiej współpracować, remiksować posty i ograniczać ilość niechcianych wiadomości, które otrzymywały. Jest tam również bardzo niewiele botów, które zmniejsza ilość spamu.

W przeciwieństwie do IG, który ma folder spamowy, folder ogólny i folder podstawowy, jedynym sposobem, w jaki możesz komunikować się z ludźmi na Tiktok, jest to, że obserwują użytkownika, a ten użytkownik pozwala na to w pierwszej kolejności. Tylko wtedy może istnieć platforma do komunikacji.

Wielu użytkowników wyłącza również komentarze i/lub wyłącza zdolność klientów do pobierania treści. Jeśli zdecydują się pobrać treść, wideo jest dostarczane z znakami wodnymi, które nie tylko promują aplikację, ale także promują wpływowy. To wbudowane bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie, ponieważ każda osoba, która próbuje ukraść treść, zostanie złapana w akcie. Właśnie dlatego wielu wpływowych umożliwia pobieranie ich treści nawet przez ludzi, którzy ich nie śledzą. Za każdym razem, gdy ten materiał pojawia się, promuje kanał, z którego się pochodzi, a także ułatwia wpływowi na oznaczenie skradzionej treści w innych aplikacjach, ponieważ znaki wodne wydają problem własności dość wyraźnie.

Fakt, że Tiktok rysuje znacznie więcej, a o wiele więcej dorosłych spowodowało również, że wiele firm suplementów zabrało się do aplikacji. Niektórzy eksperci marketingowi już mówią o podzieleniu zysków reklamowych z Facebooka/Instagrama z Tiktok. Jeśli tak się stanie, zobaczymy poważną zmianę, gdy odnosi się ona do tego, ile zasięg ma aplikacja w kulturystyce.

W tej chwili powiedziałbym, że wiele firm prawie zrezygnowało z Twittera i niewiele robi na YouTube, biorąc pod uwagę, jak trudno było zdobyć tam trafienia. Ogromny suplementFirmy, które kiedyś żyją w aplikacji do udostępniania wideo, od dawna opuściły to z powodu wdrożenia Bell do powiadomień. Zamiast reklamować bezpośrednio, mogą pracować z wybranymi kanałami, takimi jak kulturystyka komputerowa, siła i moc Nicka oraz kulturystyka i BS; Jednak nie zobaczysz nigdzie w pobliżu wyskakujących reklam lub reklam przed filmami, które można było zobaczyć na początku 2010 roku. Powodem tego jest to, że YouTube daje o wiele mniej jakości dla pieniędzy, które te firmy płaciły.

Tiktok jest tak nowy, wykorzystuje świetne stawki i rodzaj dotarcia do starych aplikacji, które oferują. Pomiędzy wpływowymi, którzy zaczynają opuszczać IG, zarabiając znacznie więcej na Tiktok za pośrednictwem prezentów i funkcji tylko dla członków, a firmy zaczynają się tam reklamować, może zmusić Instagram do ponownego oceny swojego modelu serwisowego. Do tej pory aplikacja należąca do Facebooka tak naprawdę nie miała żadnej konkurencji.

A konkurencja jest dobra! Jest to nie tylko podstawa kapitalizmu, ale jest podstawą poprawy status quo Reprezentacja Belgii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka i zapewnienia, że nikt nie będzie zbyt potężny. Podczas gdy prawodawcy próbowali wymyślić sposoby wykorzystania przepisów anty-monopolistycznych na Facebooku, aby wyrównać szanse, to nowe dziecko na bloku może to zrobić całkiem naturalnie. Liczby nie leżą ani kupowanie, w którym wpływy zapewniają aplikacje na zakup ważności.

Czy jesteś na Tiktok? Ile czasu spędzasz na aplikacji? Czy uważasz, że przewyższy to Instagram? Wiesz już, gdzie stoję. Przynajmniej uważam, że każda osoba, która jest poważna w mediach społecznościowych, musi być obecna na „zegarach” i musi postawić pewność, że publikuje treść w sposób konsekwentny. Pytanie, czy Tiktiok może przejąć kontrolę, zostało złożone i odpowiedzone. Jeśli nadal rośnie w tempie, myślę, Valencia Koszulka że absolutnie zmniejszy Instagram na drugie skrzypce dla wielu ludzi w branży fitness i wokół niego.