Jessica-Rose Clark pokonał Sarah Alpar przez TKO (strajki, runda 3, 4:21) na UFC w ESPN+36 w ten weekend. Wkrótce przed oficjalnym zatrzymaniem Clark uderzył Alpara kolanem w głowę, ponieważ Alpar był niepewnie blisko uziemienia.

Sędzia Chelsea FC Koszulka Chris Tognoni uważał, że nastąpił faul, a także wezwał czas.

Ponieważ Alpar odzyskał Tognoni zdał sobie sprawę, że popełnił błąd. Podczas transmisji online nie było pewne, czy cieszył się natychmiastową powtórką, czy konsultował się z innymi urzędnikami, jednak jedna metoda lub jedna dotyczyła rozpoznania faul. Wznowiona walka, a Clark odniósł zwycięstwo.

Z powodów, które pozostają niepewne, zespół transmisji UFC wciąż określa, że natychmiastowa powtórka może być wykorzystana wyłącznie zgodnie z sekwencjami końcowymi, a także sugerowało to, co się wydarzyło. Zespół nadawczy był błędny na obu frontach.

Podczas gdy zasady Nevady umożliwiają sędziego wykorzystanie natychmiastowej powtórki po zakończeniu sekwencji, gdy nie zakończyła się. Tognoni wyraźnie określił, że nigdy nie odwołał walki. Nie było żadnej sekwencji końcowej. Zamiast tego Tognoni wykorzystał uprawnienia w ramach NAC 476.682 Podsekcja 5, która wyraźnie zauważa, że „sędzia może, przy dowolnym czasie podczas konkursu lub wystawy, zadzwoń do czasu, aby zasięgnąć porady u urzędników rekompensaty lub oglądać powtórkę nagranie”.

Kevin Iole natychmiast nabył komentarz od Nevada Athletic Recensation, która zweryfikowała to, co się wydarzyło. Według Iole’a NAC zauważył następująco:

„To był strajk prawny. Zatrzymali walkę, ponieważ wierzyli, że to kolano ugruntowanego przeciwnika. Poszli do powtórki, a Reprezentacja Australii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka także sprawdzili, że był to strajk prawny. Walka nigdy nie została oficjalnie zatrzymana. Sarah Alpar została zapytana, czy może kontynuować tak dobrze, jakby chciała kontynuować, a także stwierdziła tak. Zgodnie z zasadami NSAC walka może kontynuować po powtórce, biorąc pod uwagę, że walka została tylko tymczasowo zatrzymana, a także nigdy oficjalnie przestaną ”.

Odpowiednie zasady otaczające powtórki, a także różne scenariusze, w których można ją wykorzystać w Nevadzie, czytają następujące:

NAC 467.682

1. Sędzia odpowiada za egzekwowanie polityk konkursu lub wystawy. Sędzia nie zezwala na nieuczciwe metody, które mogą powodować obrażenia nieuzbrojonego walki. Sędzia jest jedynym arbitrem walki, a także decyzji sędziego w celu egzekwowania polityki konkursu lub wystawy, deklarowanie fauli lub zatrzymania konkursu lub wystawy nie mogą zostać obalone, chyba że inaczej dostarczone zgodnie z podsekcją 3 NAC 467.770 Tottenham Hotspur Koszulka po później rozprawa przed Komisją.

2. Sędzia powiadomi nieuzbrojonych walczących, ilekroć popełniają faule.

3. Jeśli nieuzbrojony bojownik popełni faul, sędzia może odliczyć punkty od nieuzbrojonego bojownika lub zdyskwalifikować go.

4. Na ostatniej myśli o konkursie lub wystawie zatrzymano niezwłocznie od czasu obrażeń nieuzbrojonej walki zgodnie z NAC 467.718, sędzia może zobaczyć powtórkę, jeśli jest dostępna, aby dowiedzieć się, czy obrażenia zostało wywołane przez a strajk prawny lub faul. Jeśli podjęto decyzję, że obrażenia było wynikiem:

(a) Prawny cios, rannego nieuzbrojonego bojownika należy wymyślić, że przegrał konkurs za pomocą technicznego nokaut.

(b) Faul, należy zorientować się, czy faul był celowy, czy przypadkowy. Jeśli uznano:

(1) celowy, wynik konkursu należy wymyślić zgodnie z NAC 467.698; lub

(2) Przypadkowy wynik konkursu należy wymyślić zgodnie z NAC 467.702 lub 467.7966.

5. Sędzia może, w dowolnym czasie podczas konkursu lub wystawy, zadzwoń do czasu, aby zasięgnąć porady z urzędnikami rekompensaty lub oglądać materiał z powtórki

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Powiązany

Porozmawiajmy Daniel Cormier Eye Poke, pominięte połączenia telefoniczne, a także natychmiastową powtórkę Nevady Rulaugust 16, 2020
Modyfikacje Cabmaa Stewart przeciwko Barroso do braku konkursu po „Oczywistym błędach” 22 listopada 2016 r.
Zmiana decyzji – awaria NSAC, Urijah Faber, a także Francisco Riverajanuly 13, 2015in „Nevada Battle Sports Law”