Rozbicie legalności MMA w Kanadzie na podstawie prowincji jest interesującym ćwiczenie Razem próbując obejść wersję kodeksu karnego przed Bill S-209.

Dzisiaj zwracam się do legalności MMA, zarówno zawodowej, jak i amatorskiej, w Nowej Szkocji.

Jak wiedzą czytelnicy tego bloga, punktem wyjścia jest sekcja 83 Kodeksu karnego, co czyni MMA nielegalne, chyba że istnieją odpowiednie ramy prowincjonalne.

Sekcja 83 ust. 2 lit. d) daje prowincjom możliwość tworzenia prowizji do regulacji MMA i nie wydaje się ograniczać profesjonalnego MMA. W szczególności daje prowincjom możliwość tworzenia „zarządu sportowego, prowizji lub podobnego ciała” do regulacji MMA, o ile organ jest „ustanowiony przez organ ustawodawstwa prowincji lub pod kontrolą sportu w opanowaniu prowincji”.

Więc co mamy w Nowej Szkocji? Tam MMA, w której obecnie stoi, czerpie legalną pozycję na podstawie ustawy o władzach bokserskich. Ustawa ta stworzyła Autorytet Bokserski Nova Scotia, którego zadaniem było „nadzorowanie i regulowanie boksu w prowincji”.

Tutaj robi się interesujące. Boks jest definiowany jako „profesjonalne konkursy bokserskie lub wystawy, w tym taka rozrywka domowa obejmująca użycie pięści, które są zidentyfikowane jako boksowanie przez władzę, ale nie obejmuje amatorskiego boksu, chyba że wymaga to kontekst”

Tak więc, jeśli sport ma „użycie pięści” i jest zidentyfikowany jako boks przez NSBA, to jest boks. NSBA otrzymuje władzę zgodnie z sekcją 10 (l) ustawy o „uczynie zasad określającej, która rozrywka domowa lub rodzaj rozrywki obejmująca korzystanie z pięści boks”

Wkupując przepisy, NSBA przyjęła „sporty bojowe” jako boks i zaoferował następującą definicję tego, czym jest sport bojowy:

(2) W tych przepisach „Sport Combat” implikuje sport obejmujący pełny kontakt ciała między uczestnikami, w którym uczestnik używa pięści, otwarty lub zamknięty, lub broń odbywającą się na pięści i obejmuje między innymi następujące do następujących sztuki walki:

(a) kickboxing;

(b) walka strzelania;

(c) karate;

(d) Tae Kwon do;

(e) Jujitsu.

Co ciekawe, podczas gdy omawiane są poszczególne sztuki walki, MMA nie jest. Może to być problem, ale argument byłby taki, że lista nie jest wyczerpująca, a MMA wyraźnie jest „sportem obejmującym całe kontakt z zawodnikami, w którym uczestnik używa pięści”. To powiedziawszy, nie ma powodu, dla którego MMA nie powinien być specjalnie wyznaczony.

Być może wiele godnych uwagi, walka z „bronią trzymaną na pięści” jest uważana za boks w Nowej Szkocji i najwyraźniej zgodnie z prawem, kto wiedział?

Kolejnym problemem jest to, że zasady określają wytyczne dotyczące prawnego boksu. Podczas gdy MMA można technicznie uważać boksować zgodnie z prawem Nova Scotia, wszystkie regualacje dotyczące wytycznych sportu rozmawiają z czystym boksem, takie jak wymagania, które walka ma miejsce na pierścieniu z linami, używane jest co najmniej 8 glivów, liczy się powalone boksety, faule, takie jak używanie kolan, trzymanie przeciwnika i wiary. Tak więc MMA jest legalne, ale obowiązują wytyczne faktycznego boksu.

Przechodząc od tych problemów i akceptując, że MMA jest sportem bojowym (pomimo braku regulowanych zasad) dochodzimy do następnej przeszkody.

Ważna Reprezentacja Ekwadoru w piłce nożnej mężczyzn Koszulka staje się rozróżnienie między profesjonalistą a amatorem. Ustawa o władzach bokserskich upoważnia komisję do regulowania „zawodowych konkursów bokserskich lub wystaw… ale nie obejmuje amatorskiego boksu, chyba że kontekst wymaga”.

Oznacza to, że NSBA wyraźnie ma uprawnienia do regulowania profesjonalnego sportu bojowego. Sekcja 15 Ustawy umożliwia NSBA na tworzenie zasad dotyczących amatorskiego boksu. Gremio Koszulka Jedyna sekcja zasad dotyczących amatorskich umów bokserskich z kartami pro-Am wymagającymi przeprowadzania takich pojedynków w ramach kanadyjskiego amatorskiego stowarzyszenia bokserskiego. Ponieważ CABA nie reguluje MMA amatorskiego MMA najwyraźniej legalnie poza granicami w Nowej Szkocji.

Krótko mówiąc, Pro MMA wydaje się być legalny, ale obowiązują wytyczne boksu, Amma nie jest legalna, Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej mężczyzn Koszulka ale walka na miecze i inne profesjonalne walki z „bronią trzymaną na pięści” wydają się w porządku. DULE CZES?

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Problemy w Nowej Szkocji… 19 lutego 2014 r. „Amateur MMA Law”
Wymagania „Licencjonowanie domów” i MMA Fighter Mobility Prawa 27, 2013in „Athletics Commissioner of Ontario”
Rząd Overlook stawia Nova Scotia „nie w dobrej opinii” ze stowarzyszeniem Komisji Bokserii 11, 2017 z 1 komentarzem