, nigdy nie ma wygodnego czasu na zachorowanie. Pomiędzy pracą, ćwiczeniami, planami z kumplami lub rodziną a jedynie ogólnymi obowiązkami życiowymi, może być trudno zrezygnować z kilku dni, aby poświęcić czas na poprawę zimnego, łagodnego wirusa lub robaka żołądka. Choroba może trwać kilka dni lub kilka tygodni i podobnie może potrwać tyle samo czasu, aby wrócić do samego samego siebie poczucia.

Ale kiedy wyzdrowiałeś z choroby i poczujesz się gotowy, aby wrócić do regularnego rytmu swojego życia, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest ostrożność na najlepiej zbieranie miejsca, w którym skończyłeś. Zbyt pośpiesznie wskakowanie może zwykle sugerować, że kończysz sznurkiem wzdłuż choroby, albo może nawet najlepiej wylądować w łóżku. Najważniejszą rzeczą jest słuchanie swojego ciała, gdy wciąż się regenerujesz.

Czytaj dalej, aby uzyskać sugestie, które pomogą ci powrócić do codziennej rutyny i przywróć zdrowie.

6 Sugestie, jak się odbijać

Zrób z powrotem w ćwiczeniach. Ćwiczenia wymagają energii, której SS Lazio Koszulka możesz nie mieć dużo, ponieważ rozpocząłeś regenerację. Nie naciskaj się zbyt mocno podczas pierwszych kilku dni w rutynie treningu. Zacznij powoli, pracujcie z powrotem do miejsca, w którym byłeś wcześniej, i pamiętaj, aby zawsze rozciągać się, ponieważ twoje mięśnie mogą być początkowo sztywne i obolałe.

Jedz regeneracyjne potrawy. Kiedy jesteś chory, twoje ciało potrzebuje wszystkich składników odżywczych, które może dostać się na nogi, ale konieczne jest celowe jedzenie. „Apetyt w niektórych przypadkach waha się, gdy czujesz się kiepski, ale stawanie się niedowagi może narazić na większe ryzyko infekcji”, mówi zarejestrowany dietetyk sportowy Rob Hobson. „Ciało potrzebuje znacznie więcej energii do walki z infekcją, więc skup się na małych posiłkach odżywczych, aby pomóc w ponownym apetycie. Może to obejmować zupy, gulasze, jajka na tostach lub koktajle. ”

Hobson mówi również, że witaminy i minerały, takie jak witaminy A, B i żelazo, wszystkie odgrywają rolę w procesie odzyskiwania, ponieważ wszystkie są zaangażowane w normalne funkcjonowanie układu odpornościowego. Zaleca skupienie się na produktach takich jak zielone warzywa liściaste, owoce i warzywa w kolorze pomarańczowym, produkty pełnoziarniste, mięso, ryby i jajka.

Pozostań nawodniony. Ważne jest, aby pozostać nawodnieniem podczas chorego, ale równie niezbędnego podczas powrotu do zdrowia. Picie dużej ilości wody może pomóc odeprzeć bóle głowy, nudności lub zmęczenie – i wypłukać toksyny resztki z choroby.

„Hydration jest ważne, gdy próbujesz walczyć z infekcją i wyzdrowieć po chorobie”, mówi Hobson. „Ważne jest, aby pić mnóstwo płynów, aby pomóc narządom takim jak nerki w dobrej funkcjonowaniu. Hydration pomaga również poluzować śluz i złagodzić przekrwienie, jeśli są to objawy infekcji. ”

Jeśli nie jesteś fanem zwykłej wody, spróbuj dodać cytrynę lub miętę, aby dodać smak. Możesz także wypróbować pakiety wodne z usługą elektrolitu (bez cukru), które zazwyczaj mają wybór smacznych smaków.

Zrób listę rzeczy do zrobienia. Po ponownym złożeniu czasu, niektórzy mogą wrócić do życia z przytłaczającą ilością rzeczy do zrobienia. Zalecamy stworzenie listy rzeczy do zrobienia, aby pomóc w powrocie do codziennego życia i zadań pracy oraz pomóc się zorganizować i ustalić priorytet czasu. W ten sposób możesz uniknąć nadmiernego wysiłku.

Zaczerpnąć UNAM Pumas Koszulka świeżego powietrza. Ucieknij w duszny pokój, w którym byłeś chory, i przejdź na zewnątrz, aby wchłonąć słońce i świeże powietrze.

Dobra higiena snu. Nawet jeśli czujesz się lepiej, to nie oznacza, że twoje ciało jest w pełni wyleczone z powodu choroby. Zdobycie wystarczającej wysokiej jakości snu jest niezbędnym elementem w powrocie do bycia najzdrowszym sobą. Możesz zarządzać higieną snu, utrzymując regularny harmonogram snu, w razie potrzeby, unikając kofeiny przed snem i ograniczając czas na ekranie.

Informacje te są wyłącznie do celów edukacyjnych i nie są zamiennione jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie powinieneś wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub stanu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zmianą diety, zmienianiem nawyków snu, przyjmowaniem suplementów lub rozpoczęciem nowej rutyny fitness.

Kelsey Maloney

Pochodząca z New Jersey, Kelsey Maloney, jest redaktorem naczelnym Fitbit, który obecnie żyje w kalifornijskim marzeniu w San Francisco. Po otrzymaniu tytułu licencjata z dziennikarstwa, na Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn Koszulka rok przejechała z plecakiem do kilku krajów na całym świecie, w tym do jej ulubionego miasta – Kapsztadu w Południowej Afryce. Następnie wykonała skok na Zachodnie Wybrzeże, aby kontynuować karierę pisania i edytowania, wcześniej w Sunset Magazine. Kelsey jest entuzjastą podróży i gorącego jogi z uwielbieniem muzyki na żywo, wspaniałym na świeżym powietrzu, Mac i Cheese Annie oraz mglistym IPA.