autorstwa Matta Weika

Czy kiedykolwiek używałeś beta-alaniny? Może miałeś to w jednym ze swoich proszków przedtreningowych? Być może doświadczyłeś sensacji mrowień, które wielu odczuwa z jego włączenia, Inter Milan Koszulka dopóki jest ono dobrej jakości. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak potężna beta-alanina jest z zmęczenia bojownika. Chociaż istnieją kilka suplementów, które mają zarówno respondentów, jak i niereagujących, beta-alanina może pomóc prawie wszystkim.

Suplementy beta-alaniny
Wiele suplementów ma beta-alaninę w produktach przedtreningowych i nie bez powodu-działają! Beta-alanina może nie tylko zapewnić zwiększenie energii, ale także zwiększa poziom karnozyny, co może pomóc zmniejszyć zmęczenie i pozwolić ci mocniej trenować na siłowni.

Jedna z najczęściej stosowanych form beta-alaniny na rynku jest dziś marka, Carnosyn. Moim zdaniem jest to złoto Reprezentacja Serbii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka konwencjonalne, a jeśli twój przedtrening mówi, że ma beta-alaninę, ale nie jest to od Carnosyn, nie byłbym bankierowy, że jest to formularz premium, który będziesz chciał zainwestować Twoje pieniądze. Dla mnie to Carnosyn lub nic.

Nowe badanie potwierdza, że beta-alanina to prawdziwa okazja
Naukowcy z University of Central Florida przeprowadzili badanie, w którym analizowali skutki uzupełnienia Carnosyn przez czterotygodniowy okres. 26 mężczyzn i kobiet zostało wybranych do badania, w którym zostały podzielone na dwie grupy – placebo i grupa Carnosyn.

Każda grupa otrzymywała albo sześć gramów Carnosyn (beta-alanina) dziennie, albo placebo na czas badania. Każdy uczestnik został poproszony o intensywne ćwiczenia na samym początku badania, a następnie ponownie na samym końcu, w Racing Club de Avellaneda Koszulka którym mierzono poziomy karnozyny.

Na zakończenie badania grupa, która otrzymała sześć gramów Carnosyn, miała wyższe stężenie mięśni karnozyny. Ponadto grupa, która uzupełniła beta-alaninę, wykazywała mniej zmęczenia niż grupa placebo, dlatego jest w stanie mocniej naciskać podczas treningów.

Jeden z badaczy powiedział: „Wyniki tego badania dostarczają pewnego stopnia dowodów na to, że zawartość karnozyny jest związana ze spadkiem zmęczenia, szczególnie u osób z niską początkową zawartością karnozyny. Wygląda na to, że gdy poziomy karnozyny mięśni są podnoszące się przez pewien próg, poprawa wydajności może nie reagować w sposób liniowy. ”

Czy więc powinieneś szukać przed treningami, które obejmują beta-alaninę w postaci Carnosyn? Absolutnie! Ale upewnij się, że produkt zawiera sześć gramów, w przeciwnym razie możesz nie przyjmować wystarczającej ilości, aby naprawdę czerpać korzyści.

Źródło:

Varanoske, A.N., i in. „Suplementacja beta-alaniny podnosi zawartość domięśniowej karnozyny i osłabia zmęczenie u mężczyzn i kobiet podobnie, ale nie zmienia zawartości L-histidiny mięśni”. Badania żywieniowe. 2, październik 2017 r.